Logo
Potřebujete s něčím poradit?
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Rady a tipy

Učebnice - základ jazykového studia

Učebnice, knihy, kartičky, počítačové a mobilní aplikace jsou nezbytné pomůcky pro kvalitní, rychlou a efektivní výuku cizích jazyků. Používá je každá jazyková škola, soukromý lektor jazyků i každý samouk. Výběr dobrých učebních pomůcek je jedním z hlavních pilířů úspěchu jazykového studia. Než začnete navštěvovat jazykový kurz, zjistěte si, jakou učebnici bude lektor k výuce používat, a učebnici si vygooglujte. Přečtěte si její recenze a stáhněte si ukázky nebo si učebnici ve škole po ukázkové hodině alespoň prolistujte. Je samozřejmě důležité, jak bude s učebnicí pracovat lektor, nicméně při prvním setkání s učebnicí byste k ní určitě neměli cítit antipatii. Budete s ní žít velmi dlouho a jsou na ni navázané další pomůcky jako pracovní sešit, poslechová cvičení atd. Určitě se zeptejte, proč lektor používá právě tuto učebnici.

 

Jak na studium jazyků s nízkým rozpočtem

Jazykové kurzy a soukromí lektoři z finančního hlediska nejsou pro každého. Levnější variantou je koupit si učebnici pro samouky a najít si vhodné materiály k procvičování na internetu. Samostudium chce ale silnou vůli a velkou motivaci. A i když si studijní morálku udržíte, čas od času je dobré zajít alespoň na konzultaci nebo na konverzaci. Ujistíte se, že všechny jazykové jevy používáte správně a praktické použití jazyka Vás namotivuje k dalšímu studiu.

Studium obrázků
Pokud máte pocit, že jazykové školy a jejich konverzační kurzy jsou pro Vás z ekonomického hlediska neprůchodné, možná se Vám bude hodit informace o slevách. Dokonce i jazykové školy poskytují na své kurzy slevy - a nejedná se o žádné kurzy nižší kvality. Zvýhodněné bývají takové kurzy, které školy z nějakého důvodu nezaplnily - třeba ty v méně žádaných časech či pokročilostech. Do takových kurzů se dá někdy přiskočit za běhu,  i v době, kdy se nové kurzy zpravidla nezahajují - poté neplatíte celý kurz, ale pouze ty lekce, které zbývají do konce. Takové kurzy můžete najít například na portálu SlevyKurzu.cz - a nejsou to zdaleka jen kurzy angličtiny a kurzy němčiny. Jazyků je v nabídce mnohem více.

 

Angličtina

Angličtina online uspokojí studenty, kteří hledají výuku angličtiny nebo internetové zdroje pro studium angličtiny. Učitelé angličtiny a překladatelé angličtiny spojili své síly a připravili recenze webů, které doporučují svým studentům ke studiu a procvičování angličtiny jako doplněk k učebnicím a klasickým pomůckám. Dobrého překladatele si zde najdou i zákazníci, kteří potřebují překlady angličtiny.

 

Němčina

Němčina online je jazykovou mutací výše zmíněného serveru pro německý jazyk. Opět zde najdete informace zaměřené na výuku němčiny, rozcestník německých webů a překladatele němčiny pro ty, kteří potřebují překlady němčiny.

 

Francouzština, španělština a italština

Také pro další jazyky existují analogické portály, které vám pomohou se studiem jazyka i s hledáním překladatele. Jsou to Francouzština online, Španělština online a Italština online. Využijte je, stojí to za to.

 

Jazykové pomůcky pro překladatele a tlumočníky

Každý, kdo někdy zkusil překládat složitější text, určitě přemýšlel, jaké pomůcky používají profesionální překladatelé. Google překladač to není – ačkoli se postupně zlepšuje, zatím nedosahuje kvalit živého překladatele, který se může opírat o své zkušenosti a jazykový cit, a navíc samozřejmě i o specializované výkladové slovníky či překladové databáze. Profesionálové v oboru překladů a tlumočení využívají širokou škálu takovýchto zdrojů. Pomalu se sice ustupuje od papírových slovníků k elektronickým, ale každý solidní vydavatel je schopný poskytnout kupujícímu obě verze takového slovníku. Samotné programy pro překladatele ale nemají se slovníky mnoho společného. Skutečně se jedná spíše o databáze odborných termínů a překladových možností pro zachování správného významu obsahu textu. Takové profesionální nástroje dnes používá především každý zkušený překladatel angličtiny a překladatel němčiny; tedy jazyků, na které se soustřeďují největší objemy zakázek. Zkusit si je ale může každý, kdo se k překladům dostane v práci, nebo se plánuje oboru věnovat.

O nás

Prodáváme nové i použité  středoškolské a jazykové učebnice.

Kromě prodeje, knihy také vykupujeme - je však nutné předem poslat, prostřednictvím e-mailu info@ucebnicecb.cz , seznam nabízených knih a foto (stačí hromadné).

Kontakt

Učebnice CB

Senovážné náměstí 232/9 (Dům služeb)

370 01 České Budějovice

tel.: +420 608 333 685

email: info@ucebnicecb.cz

 

Provozní doba

úterý 12.30 - 16.00

středa 12.30 - 16.00

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz